Poradna

online-poradna-instalaterNevíte si rady s topením, kotlem, čerpadlem, vodovodním potrubím, s instalací záchodu, se správným výběrem ohřívače vody ….?  Jste kutil nebo hodinový manžel a hledáte správný materiál pro vaši práci?   V naši bezplatné online poradně se můžete zeptat, rádi vám poradíme.

Tým profesionálů z V+T mat s.r.o.

připojení myčky a pračky

12.01.2015 - otakar šebek "Dobrý den, mám v kuchyni dřezovou baterii s integrovaným ventilem pro myčku, budu do linky kromě myčky instalovat ještě pračku.Myčka je připojena kombinovaným roháčkem.Mám pračku připojit k baterii a to nevím jak, nebo koupit rozdvojku y 3/4\" a pračku a myčku připojit na rozdvojku? Toto druhé řešení mě připadá jednodušší.Děkuji za radu, šebek." Odpověď:
Dobrý den, dřezová baterie s integrovaným ventilem pro myčku (pračku) se používá jako prevence proti prasknutí přívodní hadice ke spotřebiči (před puštěním spotřebiče pustíte teprve vodu a nemusíte lézt např. pod linku, někdo uzavírá vodu jen když jede např. na dovolenou). Moderní spotřebiče se toto riziko prasknutí hadice snaží eliminovat elektro-ventilem na přívodní hadici, který pouští vodu do hadice opravdu jen v případě, že je spotřebič puštěný. Tudíž jestliže máte spotřebiče s těmito elektro-ventily tak bych to neřešil a připojil na rozdvojku na kombinovaný roháček. Těším se na další spolupráci S pozdravem Ing. Milan Majer V+T mat s.r.o.

dotaz

09.12.2014 - Vlastimil Brandýs "Dobrý den,lze u vás koupit náhradní vrtulku do čerpadla Vortex HZ 401.dn 25 ?" Odpověď:
Dobrý den, bohužel toto neumíme. Těším se na další spolupráci s pozdravem Ing. Milan Majer

dotaz kondenzační kotel

30.11.2014 - Petr Lučný "Dobrý den.Potřebuji nový kotel k vytápění staršího dvougeneračního domu výstavba 70 léta cca 650m3 a bylo mi doporučeno instalovat kondenzační kotel s nepřímotopným zásobníkem na vodu 125 l. Problém ovšem mám s výběrem značky kotle a jeho výkonu.Byl mi doporučen Vaillant nebo Protherm o výkonu 32 kW.Jelikož je mezi nimi nezanedbatelný cenový rozdíl nevím kterou znečku preferovat a jestli mě netlačí do zbytečně výkonného a tím dražšího kotle. Můžete mi prosím v tomto poradit. Děkuji za odpověd." Odpověď:
Dobrý den, když není známa tepelná ztráta domu, dá se jen odhadovat - na dům z 70-tých let bych dal maximálně 40W/m3 => celkem bych to viděl na 26kW kotel. TUV bych také ohříval v nepřímotopném zásobníku, když se jedná o dvougenerační objekt zvažoval bych jestli nedat zásobník vetší (150-160L), ale záleží na dalších aspektech (jsou-li velké vany, nebo jen sprchové kouty). Technicky je Vaillant a Protherm podobný, výhoda Vaillantu je širší možnost regulace (například když potřebujete větší počet topných okruhů). V dalším e-mailu Vám pošlu orientační cenovou nabídku na kotel který držíme skladem a prodáváme jich řádově 100ks za rok. Těším se na další spolupráci s pozdravem Ing. Milan Majer

Výměna ventilu na radiátoru topení

08.11.2014 - Jiří Weiss "Dobrý den,lze v praxi vyměnit vadný ventil na radiátoru topení s tím,že byt je bytovém domě a nad námi je ještě jedno patro.Problém je v tom,že celá otopná soustava v domě nemá mezi podlažími žádné uzavírací ventily !! Můžeme maximálně vypnout čerpadlo a akci provést v době,kdy (zatím) teplota v soustavě není příliš vysoká.Za jakou dobu lze asi ventil vyměnit?Děkuji za odpověď" Odpověď:
Dobrý den, když zamezíte průtoku vody otopným tělesem, např. je-li osazeno uzavíratelné šroubení na zpátečce, vypnutím oběhového čerpadla, vypnutím kotle..., můžete přívodní trubky k otopnému tělesu zamrazit a bez vypouštění celé soustavy vyměnit ventil - zamražení odhaduji na 30 minut, celkem +/- hodina. s pozdravem Ing. Milan Majer

viessman kotel často spouští

11.10.2014 - Tomáš "Zdravím,\r\nmáme kotel Vitodens 100-W s externím zásobníkem, regulaci vitotrol 100 OT a mám pocit, že tam je něco špatně nastavené. Kotel často spouští - i několikrát za hodinu, ale vždy jen na pár vteřin a na nejslabší výkon. Vyžene teplotu na nějakých 45 stupňů a pak to klesá k nějakým 30 stupňům. Aktuálně by měl být kotel řízený prostorovým termostatem, který má nastavenou pokojovou teplotu 22 stupňů. Na kotli je nastavena teplota kolečkem na 2.\r\nČím to může být, že tak často kotel spouští?\r\nLze nějak nastavit, aby kotel začal přihřívat, až když klesne teplota např. o 3 stupně? A pokud ano, jaký je parametr? V příručce pro instalici regulace vitotrol jsou parametry např.:\r\n\r\nHorní limit teploty (z výroby 35) -ale nevím,čeho je to teplota.\r\n\r\nDolní limit teploty (z výroby 5)\r\n\r\nPredefinování teploty ( z výroby 0) - možnost nastavení -3 až + 3\r\n\r\nProporcionální šířka pásma (z výroby 1,5) - možnost nastavení 1,6 až 3\r\n\r\nMůžete mi někdo vysvětlit tyto parametry?\r\n\r\n\r\nDěkuji za pomoc.\r\n" Odpověď:
Dobrý den, je to složitější, když si chcete přitopit (např. proto, že jste momentálně venku vymrznul), je potřeba hnout s prvkem který reguluje teplotu v dané místnosti, tj. v místnosti kde je termostat tak s termostatem, v místnosti kde je hlavice tak hlavicí. Může se ovšem stát, že kotel vlivem ?dosažení požadované teploty u termostatu? netopí a potom pohyb s hlavicí nebude mít žádný efekt (a budete muset hnout i s termostatem). S ekvitermní křivkou se hýbe jen tehdy, když např. některé místnosti nejsou schopny dosáhnout požadované teploty, snaha je ji mít co nejníže (víc to kondenzuje=vyšší účinnost kotle). s pozdravem Ing. Milan Majer

nastavení tlaku v tlakové nádobě

25.07.2014 - Jan Vokáč "Dobrý den, jak má být nastaven tlak v tlakové nádobě u vodárny? Děkuji Vokáč" Odpověď:
Na straně vzduchu (správně dusíku) se nastavuje tlak o 0,2-0,3 bar nižší než je: 1) zapínací tlak tlakového spínače (u klasické domovní vodárny) 2) vypínací tlak tlakové spínače (u použití tlakové nádrže u ohřívače TUV v případě že zdrojem vody je domácí vodárna) 3) stálý tlak za redukčním ventilem (u použití tlakové nádrže u ohřívače TUV v případě že zdrojem vody je veřejný vodovod) 4) plnící tlak systému tj. tlak na který se plní otopná soustava za studena (u topení a solárních systémů). Pozor, tlak se vždy kontroluje za stavu nulového protitlaku ze strany vody (odpojení a vypuštění vody z tlakové nádoby / expanze)!!!

PLATBA KARTOU NA PRODEJNĚ

08.07.2014 - Ondřej "Dobrý den, je možné na prodejnách platit kartou? Děkuji Svoboda" Odpověď:
Na provozovnách Český Brod, Kostelec a Mukařov (Tehovec) ano, Valy ne.

Eshopy

Jika-shop
Laufen-shop
Roca-shop
Geberit-shop

Užitečné odkazy

www.reflex-pro.de/cs-CZ Výpočtový software pro systémy udržování tlaku, doplňování, odplynování a výměníky tepla pro různé oblasti zařízení budov a technologické procesy.

http://www.waermepumpe.de/jazrechner/
Jednoduché nezávislé porovnání účinnosti tepelných čerpadel.

Zásady ochrany osobních údajů

Zadejte dotaz

ZAVŘÍT

Váš dotaz byl odeslán!

Vyplňte prosím tento formulář

Jméno *
Email *
Předmět *
Otázka *

Odesláním dotazu souhlasím se zpracováním osobních údajů.

* Vyžadovaná pole